تبلیغات
فتو سلام - طراحی یک گوی زیبای شیشه ای در فتوشاپ
پونیشا :: نیروی کار مجازی

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 2 اسفند 1388
یک فایل جدید در ابعاد 250x250 پیکسل ایجاد کنید و پس از آن ابزار Circular Marquee (کلید M) را انتخاب نمایید. در آغاز کار ما نیاز داریم یک شئ با پس زمینه فلزی ایجاد کنیم، بنابراین کلید Shift را نگه می داریم و یک دایره می کشیم. حالا لایه جدیدی ایجاد می کنیم و نام آن را (One) می گذاریم و درون دایره را با رنگ خاکستری تیره رنگ می کنیم (333333#). لایه را در حالت انتخاب نگه دارید و لایه دیگری با نام (Two) در بالای این لایه بسازید. به مسیر Select>Modify>Contract 2 pixels، سپس به مسیر Select>Modify>Feather 5 pixels بروید. رنگ خاکستری ملایم تر مانند (666666#) را به عنوان رنگ زمینه به آن اعمال کنید. حالا ناحیه انتخابی را با گرفتن کلیدهای Alt+Backspace رنگ کنید. لایه سومی با نام (Three) ایجاد کنید حالا در حالیکه همان لایه را انتخاب کرده اید، رنگ سفید را به عنوان رنگ زمینه انتخاب کرده و بعد ابزار Linear Gradient را انتخاب کنید. مطمئن شوید که طیفی از رنگ زمینه به Transparent تشکیل شده انتخاب شده است. سپس در حالیکه کلید Shift را نگه داشته اید از بالای شکل کلیک و تا پایین drag کنید تا طیف اعمال شود. در آخر برای روشن تر شدن رنگ، با رفتن به مسیر Layer>Duplicate Layer لایه Three را کپی کنید، سپس کلیدهای Ctrl+E را برای ترکیب شدن لایه با لایه های پایین نگه دارید.حالا ما یک حالت فلزی ایجاد کرده ایم که می توانیم کار را با آن شروع کنیم.یک لایه جدید در بالای لایه ها ایجاد کنید و نام آن را (Four) بگذارید. از ابزارCircular Marquee استفاده کرده و در حالیکه کلید Shift را نگه داشته اید یک دایره کوچک تر بکشید، سپس درون دایره را با رنگ آبی مثل کد رنگ (6699dd#) رنگ آمیزی کنید.کلید Ctrl را نگه دارید و روی کلید ساخت لایه جدید در پایین پالت لایه ها کلیک کنید تا یک لایه جدید را در زیر لایه Four ایجاد شود. آن را (SubFour) نام گذاری کنید. حالا به مسیر Select>Modify>Expand 2 pixels و سپس به مسیر Layer>New Fill Layer> Gradient بروید و مقادیر 45- درجه را برای Angle و 100% را برای Scale و برای گرادیانت طیفی از سیاه به سفید را انتخاب کنید. opacity لایه SubFour را به 80درصد کاهش دهید.حالا به لایه Four برگردید، روی لایه کلیک راست کنید و از قسمت Blending Options، گزینه Inner Glow رابا تنظیمات: Blending Mode>Multiply و opacity روی 65% و تنظیمات رنگ روی کد 5385c9 # اعمال کنید. همچنین Inner Shadow با تنظیمات: Blending Mode>Multiply و  opacity روی 50% و رنگ را هم به کد 0e3161 #  تغییر دهید. حالا بالای لایه Four لایه جدیدی با نام  Dodge ایجاد کنید و Blending Mode  آن را  روی Linear Dodge تنظیم نمایید. ابزار براشی با سایز 100 پیکسل و Hardness 10% انتخاب کنید. کلید Ctrl را نگه داشته و لایه Four را نیز انتخاب کنید. یک رنگ فیروزه ای مثل (2d8e97 #) ایجاد کنید و لایه را با آن رنگ آمیزی کنید تا اینکه یک جلوه خوب به دست آورید. برای این کار شما نیاز دارید از چند رنگ ملایم تر برای پایین کار استفاده کنید. اگر لازم شد opacity لایه ها را هم می توانید به 80% برگردانید. بعد از اینکه  جلوه مورد نظرتان به دست آمد، کلیدهای Ctrl+E را نگه دارید تا این لایه با لایه Four ترکیب شود.

یک لایه جدید  در بالای لایه ها ایجاد کنید و نام آن را Five بگذارید. کلید Ctrl را نگه داشته تا همزمان لایه Four هم انتخاب شود. حالا این ناحیه را با رنگ سفید پر کنید. کلیدهای Ctrl+D را بگیرید تا از حالت انتخاب خارج شوید. سپس Ctrl+T را نگه دارید تا پنجره Free Transform در اطراف آن ایجاد شود. کلید Shift را نگه دارید و یکی از گوشه های پایین  شکل را بگیرید و سایز آن را کوچک  کنید تا مانند تصویر سمت چپ شود.  سپس به مسیر Filter>Blur>Gaussian Blur بروید و radius را روی  2.8 پیکسل تنظیم کنید و در صورت لزوم opacity لایه را  روی  40% قرار دهید.

در این مرحله  دربالای لایه ها یک لایه جدید دیگر ایجاد کنید و نام آن را Six بگذارید. کلید Ctrl را نگه داشته و روی لایه  Four کلیک کنید تا محتویات آن نیز در انتخاب شما قرار گیرند. حالا لایه های انتخابی را با  رنگی مثل (80f2e1 #) رنگ آمیزی کنید. ابتدا کلیدهای Ctrl+D، سپس کلیدهای Ctrl+T را فشار دهید تا چارچوب Transform  ظاهر شود ،سپس سایز آن را تغییر دهید تا شکلی مانند شکل زیر به دست آید. پس از آن به مسیر Filter>Blur>Boxed Blur بروید و radius را روی 5pixel تنظیم نمایید. Mode لایه رابه Soft Light تغییر داده و opacity آن را روی 75% قرار دهید.لایه جدیدی با نام Seven بسازید. از ابزار Rectangular Marquee استفاده کنید و یک مستطیل رسم کنید، آن را با با رنگ سفید  یعنی رنگ زمینه و با گرفتن کلید های Alt+Backspace رنگ کنید، سپس، از ابزار Rectangular Marquee برای انتخاب مستطیل باریک در وسط شکل استفاده کنید و کلید Delete را نگه دارید و مانند تصویر مقابل برشهای عمودی ایجاد کنید .برای اینکه قاب های سفید رنگ شما به حالت کروی و گرد در آید، کلیدهای Shift+Ctrl+X را نگه دارید تا پنجره Liquify باز شود. قبلا مطمئن شوید Show Backdrop در قسمت پایین سمت راست صفحه انتخاب شده است. توضیح این مطلب سخت است اما من شما را تشویق می کنم که Liquify را امتحان کنید تا نتیجه ای را که دوست دارید به دست آورید. اینجا با انتخاب عدد 400 برای Radius brush و استفاده از ابزار  Pucker با کلیک در بالا و مستقیما در وسط جعبه ها و drag کردن آن به سمت بالا، شروع می کنیم. سپس از یک براش با radius 172 استفاده می کنیم و در وسط جعبه ها کلیک می کنیم تا حالت  یاBloat شکم ایجاد شود. بعد از این براش را طوری حرکت می دهیم که همه ناحیه آبی رنگ را  در یک حصار قرار گیرد و طوری کلیک می کنیم تا جعیه ها به صورت گروهی به صورت یک منحنی خم شوند. در آخر یک لایه جدید دیگر در بالای لایه Seven ایجاد می کنیم و همزمان با لایه جدید، لایه Seven را هم انتخاب کرده، آن را با یک گرادیانت که از رنگ زمینه یا Foreground، رنگ سفید، به Transparent تشکیل شده است رنگ آمیزی می کنیم. حال opacity این لایه را هم روی 90% می گذاریم، سپس لایه Seven اصلی را پاک می کنیم.
در این قسمت لوگوی Spoono را برای تنوع به تصویر اضافه کرده ام. شما هم می توانید فایل psd این آموزش را دانلود کنید. امیدواریم از این آموزش نیز لذت برده باشید.

 
منبع : پرشین جی اف ایکسطبقه بندی: دنیای فتوشاپ، 
ارسال توسط فتو سلام
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به كدام قسمت از فتوشاپ نیازمندید؟

همکاری در فروش

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار