تبلیغات
فتو سلام - انیمیشن لب ها
پونیشا :: نیروی کار مجازی

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 بهمن 1388
http://mezontolu.com/fa/images/stories/Sami/lip2.jpg
اگر شما یک انیماتور تازه کار در برنامه فلش هستید این آموزش برای شماست . در این اموزش شما یاد خواهید گرفت لب های یک مرد را در برنامه فلش به حرکت در بیاورید . توجه داشته باشید که این روش برای حرکت دادن یکی از طولانی ترین روش هاست ولی برای مبتدیان بسیار عالی است و از طرفی نتیجه کار بسیار جالب است . یک صفحه جدید در فلش باز کنید و سپس نام انرا libsync.fla بگذارید . مقدار   frames per  را بر روی 24 بگذارید . سپس یک کارکتر کارتونی را بکشید و انرا در یک لایه با نام character بگذارید.

همانطور که میبینید من لبها را نکشیدم دلیلش این است که ما در این روش می خواهیم لبها را حرکت بدهیم . حالا نوبت کشیدن لب ها می رسد . بسیار دقت کنید . در تصویر زیر یک لب را در حالت های مختلف گفتاری می توانید مشاهده كنید.

شما باید حالت لبها را برای خودتان شبیه سازی کنید و سپس شروع به رسم آن کنید.برای حروف الفبا نیز همینطور است . لبهای مورد نظر خود را بسازید سپس با استفاده از کلید F8 انها را تبدیل به یک graphic symbol کنید . هر کدام از لبها را در لایه guide قرار دهبد . سپس انها را در گوشه محیط کاری بگذارید .


 


سپس صدای مورد نظر خودتان را وارد library برنامه کنید . یک لایه با نام audio بسازید و صدا را در آن قرار دهید .

سپس یک symbol جدید بسازید و نام آن را mouth all بگذارید . سپس وارد این سمبل شوید و هر لب را در یک فریم بگذارید .
 

سپس یک لایه جدید بسازید و لب ها را در آن قرار دهید

خوب حالا بر روی mouth all کلیک کنید . در پانل propertice مطمپن شوید که سمبل مقدارش single frame است همچنین در چک باکس به شما نشان می دهد که در حال حاضر کدام لب در حال نمایش است .


 


خوب حالا لغزننده را حرکت دهید تا صدایی که شما وارد لایه کرده اید به گوش برسد . سپس اگر در صدا کسی حرفی به گوش رسید مثلا حرف a شما در لایه mounth یک keyframe بسازید سپس در پانل propertice  شماره لب را انتخاب کنید . مثلا اگر حرف a چهارمین لب است شما باید عدد 4 را انتخاب کنید .

به همین صورت بر اساس صدا و لب هایی که دارید انمیمیشن را تکمیل کنید . ممکن است وقت زیادی ببرید اما شما باید صبور باشید و تا انتها پیش بروید .


نویسنده : محمد باقر اهتمام
طبقه بندی: آموزش فلش، 
ارسال توسط فتو سلام
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به كدام قسمت از فتوشاپ نیازمندید؟

همکاری در فروش

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار