تبلیغات
فتو سلام - انواع Define كردن در فتوشاپ
پونیشا :: نیروی کار مجازی

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1388
 Define یعنی تعریف کردن یک چیز و در فتوشاپ هم سه نوع دایم که خیلی بدرد بخور هست مخصوصا shape  ها
حالا شروع می كنیم با Define Brush Preset برای ساختن یك قلم جدید و سفارشی بكار میره و تو طراحی های پیشرفته مثل طراحی های interface خیلی كاربرد داره یك صفحه استاندارد ( مثلا ۴۸۰در ۶۴۰) باز كنید قلم مورد نظرتون را طراحی كنید.

ب
عد با deselect كردن طرح (ctrl + d ) از منوی edit گزینه Define Brush Preset . . . را انتخاب كنید و یه اسم به قلمتون بدین . بعد هم برای مشاهده قلمتون می تونین ابزار brush را انتخاب كنید و آخرین قلم را از منوی option قلم (right click) پیدا كنید . Define Pattern
میتونید طرح خودتون رو تو یه صفحه استاندارد بكشید بعد هم deselect كنید و از منوی edit گزینه define pattern را انتخاب كنید.
 
pattern ها یا كاشی ها برای پر كردن یك محوطه با تعداد زیادی بكار می روند. تو فتوشاپ به دو طریق می تونید از pattern ها استفاده كنید یكی اینكه با انتخاب مكانی از صفحه از منوی edit گزینه fill را انتخاب كنید (shift + F5) و بعد از content use قسمت pattern را انتخاب كنید . راه دیگه ای كه هست میتونید از قسمت layer style گزینه pattern overlay را انتخاب كنید كه البته باید محتوای لایه خالی نباشه یك كار دیگه ای هم كه می شود كرد اینكه  یك pattern مهم : كه دیگه این روز ها همه اونو بلدن رو هم میگم كه شما هم بلد بشین . ابتدا یك صفحه با مشخصات روبرو باز كنید : اندازه 70 در 70 و background content هم trancparency را انتخاب كنید بعد با ابزار انتخاب مربعی نصف بالایی صفحه را انتخاب كنید و با رنگ مشكی به اون fill (shift+F5)l بدین و از حالت انتخاب در بیاین و برین تو قسمت define pattern .
حالا یه عكسی رو از تو انبار بیارین و روی بالاترین لایه اش یك new layer ایجاد كرده و با زدن ctrl+delete به آن یه محتوایی میدیم هر چند رنگش مهم نیست چون الان باید از منوی layer گزینه layer style و بعد هم blending option قسمت fill opacity رو صفر كنید و برید به pattern overlay از همون منو و pattern خودتون را انتخاب كنید و scale اون رو هم كم كنید . Define Custom Shape : این آخری خیلی مهمه و خیلی تو وقتتون صرفه جوری می كنه . از Custom Shape ها میتونید برای مهر و یا آرم و كلاً چیزایی كه طراحیشون سخته اما خیلی زود زود لازم میشن استفاده كنید .برای ساختنش هم باید اول طرح را كشیده بعد قبل از deselect كردن با یكی از ابزار های انتخاب روی طرح كلیك راست می كنیم و گزینه Make Work Path را انتخاب می كنیم و با دادن tolerance دلخواه ( كه همون حالت استاندارد خودش بهتره ) میزان خمیدگی را تعریف می كنیم . خوب اگه خوابتون نرفته باشه می تونید از منوی edit گزینه Defin Custom Shape را انتخاب كنید و بهش یه اسم بدین برای دیدن شاهكارتون هم می تونید با انتخاب (custom shape tool (u و انتخاب آخرین shape از منوی بالاش یا ( كلیك راست در وسط صفحه ) بهش برسین .
 
منبع : irancgطبقه بندی: دنیای فتوشاپ، 
ارسال توسط فتو سلام
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به كدام قسمت از فتوشاپ نیازمندید؟

همکاری در فروش

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار