تبلیغات
فتو سلام - ساخت آیکون مانیتور در فتوشاپ
پونیشا :: نیروی کار مجازی

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1388
همیشه می خواستید که یک آیکون زیبا از مانیتور درست کنید . هدف این مقاله ای است که به شما آموزش دهد . اگر شما علاقه ای به ساختن آیکون برای اینترنت ندارید . آیکون ها می توانند یک پایان زیبا و یک احساس شخصیت بزرگ برای وب سایت شما در اینترنت باشند . من به شما یاد خواهم داد که یک آیکون نمایشگر زیبا از شرکت اپل (apple) با استفاده از فتوشاپ بسازید . تعدادی از راه های (تکنیک های) پایه ای در مورد استفاده در آینده برای شما بسیار مفید و گران بها خواهند بود .
 
 
 

 مراحل ساخت :

1/ ابزار Polygonal Lasso Tool را گرفته و یک مستطیل مثل شکل زیر بکشید . اگر شما نمی توانید ابزار Polygonal Lasso را ببینید (پیدا کنید) کلیک کرده و ابزار Lasso Tool را بگیرید . همانطور که از مستطیل زیر منظره ی یک آیکون فلت (تخت) را می بینید ولی این نمی توانی خوب جلوه داشته باشد . بعد از همه ی این کارها ما می خواهیم که به آن حالت سه بعدی نشان دهیم .
 
 
 
 

2/ به Layer>New Fill Layer>Solid Colour رفته و آن را با کد رنگ #BABABA که خاکستری روشن می باشد ، پر کنید .
 
 
 
 
  3/ برای روشن کردن آن ما به پوشش شیب دار احتیاج داریم . در پایین جدول رنگ لایه ها (Layer Palette) ، روی دکمه ی Effects کلیک کرده و Gradient Overlay را انتخاب کنید . و تنظیمات زیر را انجام دهید .
 
 
 
 
 
 

4/ حالا برای اضافه کردن صفحه ی آبی . ؛ کلید Ctrl را گرفته و روی لایه ی خاکستری کلیک کنید (همان لایه ای که در قسمت 2 ساختید ) . این یک مسیر را اطراف مستطیل ایجاد می کند . حالا به Select , Modify , Contract رفته و 4 پیکسل را وارد کنید .
 
 
 
 
  5/  سپس به Layer > New Fill Layer > Solid Colour رفته و آبی را انتخاب کنید .
 
 
 

  6/ ابزار خودکار (Pen) را گرفته و یک قالب مانند شکل زیر رسم کنید . برای ساخت منحنی صاف کلیک را بگیرید و بکشید . برای گذاشتن نقطه چین یک بار کلیک راست کرده و با ابزار خودکار (pen) کار را تمام کنید و Make Selection را انتخاب کنید .
 
 
 

  7/ یک لایه ی جدید درست کنید . ابزار Gradient Tool را گرفته و رنگ پس زمینه را به سفسد تغییر دهید و از بالا به میانه ی انتخاب خود بکشید .
 
 
 
 
 
 
  8/  دقیقا همان کاری که در قسمت 2 انجام دادید را برای یک قالب کوچک تر در قسمت چپ آن و البته با رنگ آبی انجام دهید . برای ارجاع به پایان کار از مثال در اول این مقاله یعنی در بخش اول استفاده کنید . و پایان کار شما در این قسمت مثل شکل زیر می شود .
 
 
 
 
  9/  صفحه ی مانیتور ساخته شده تا حدی تخت به نظر می رسد این طور نیست ؟ یک Gradient Overlay به لایه ی آبی با تنظیمات زیر به آن اضافه کنید .
 
 
 
 

  10/ کلیک را روی ابزار مستطیل نگه دارید . این کار باعث می شود که ابزار بیشتری برای شما آورده شود . ابزار بیضی (Eliptical Marquee) را انتخاب کرده و یک دایره مانند شکل زیر بکشید .
 
 
 

  11/  یک لایه ی جدید پایین تمام لایه هایی که تاکنون ساخته اید درست کنید . و به قسمت Layer > New Fill Layer > Solid Colour رفته و رنگ با کد #BBBBBB انتخاب کنید .
 
 
 

12/ با ابزار بیضی یک دایره ی کوچکتر رسم کرده و آن را روی دایره ی قبلی قرار دهید و رنگ آن را نیز سفید انتخاب کنید .
 
 

 
 
  13/  حالا به Filter > Blue Gaussian Blur رفته و Value of 6 px را انتخاب کنید . شما احتمالا به بزرگتر کردن دایره البته به مقدار کم احتیاج خواهید داشت . اگ اینچنین شد کلیدهای Ctrl + T را فشار دهید.
 
 
 
 
14/ حالا زمان ساخت سایه ی مانیتور روی پایه ی آن است . ابزار خودکار (pen) را گرفته و یک قالب مانند شکل زیر بکشید . حالا کلیک راست کرده و برای نقطه چین قرار دادن آن Make Selection را انتخاب کنید .
 

  15/  به قسمت Layer > New Fill Layer > Solid Colour رفته و مشکی را انتخاب کنید . حالا به Filter > Blur > Gaussian رفته و آن را 5 پیکسل (5 ( px قرار دهید .
 

 
 
  16/ برای طراوت بخشیدن به آن ما می توانیم مقداری سایه به تمام مانیتور و مقداری هم گوشه های آن اضافه کنیم . یک بار دیگر ابزار بیضی را گرفته و مانند شکل زیر قمت پایین مانیتور را انتخاب کنید .
 
 

 
 
  17/ برای اطمینان حاصل کردن از اینکه لایه ی ساخته شده توسط شما زیر تمام لایه ها می باشد ، به Layer > New Fill Layer > Solid Colour رفته و مشکی را انتخاب کنید . ما به تیره کردن این احتیاج داریم . به Filter > Blur > Gaussian رفته و آن را در حدود 10 پیکسل (10 px) قرار دهید . و برای پایان کار شما ممکن است که به پایین تر آوردن تیرگی آن احتیاج داشته باشید . و همی مقدار تنظیمات کافیست .
و اما این هم آیکون مانیتور ، که شما با ما پله به پله ساختید .
 
 منبع : irancgطبقه بندی: دنیای فتوشاپ، 
ارسال توسط فتو سلام
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به كدام قسمت از فتوشاپ نیازمندید؟

همکاری در فروش

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار